Fotograficzna opowieść o Działdowie i okolicach

Fotografia to ta dziedzina sztuki, wobec której nie jesteś obojętny? Sam robisz zdjęcia i masz ich sporo w swoich zbiorach? Robisz zdjęcia amatorsko, a może profesjonalnie? Niezależnie od tego, czy to Twoje hobby, czy zawód – jesteś zaproszony do udziału w najnowszym konkursie fotograficznym, ogłoszonym właśnie w Działdowie.

To konkurs „Wyjątkowe obiekty architektoniczne powiatu działdowskiego”, w ramach którego, jak sama nazwa wskazuje, prezentowane będą zdjęcia pokazujące takie właśnie miejsca w Działdowie i w okolicach.

Konkurs ma na celu promocję walorów turystycznych powiatu działdowskiego, ale również odkrycie na tym właśnie terenie miejsc, które tylko z pozoru są dla tutejszych mieszkańców „oczywiste”.

Organizatorzy konkursu liczą na to, że przysłane prace staną się swego rodzaju fotograficzną i artystyczną opowieścią o architekturze i krajobrazie tego wyjątkowo urokliwego zakątka Polski.

Konkurs został zorganizowany przez Zarząd Powiatu Działdowskiego.

Warunki udziału w konkursie

Inicjatorzy konkursu chcą zaangażować do udziału w nim jak najszerszą grupę osób, dlatego warunki formalne zostały nakreślone bardzo ogólnie. Nie ma np. ograniczeń wiekowych – do konkursu zaproszeni zostali pełnoletni, jak i osoby młodsze.

Warunkiem jest jedynie zamieszkiwanie w miejscowościach położonych w powiecie działdowskim.

Dla laureatów konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody. Prace można przesyłać do 30 września 2022 roku.

Fotografie powinny przedstawić np.: architekturę zabytkową (również detale), architekturę miejską i wiejską, sakralną, mieszkalną, przemysłową, gospodarczą, czy też budynki użyteczności publicznej.

Konkursy fotograficzne organizowane w Działdowie cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu. Tak było również w 2021, kiedy to zaproponowano im konkurs dokumentujący przyrodę powiatu działdowskiego w barwach czterech pór roku.