Na drogach powiatu działdowskiego nietrzeźwi kierujący pojazdami są śmiertelnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Przykładem tego jest ostatni weekend, kiedy to funkcjonariusze policji zatrzymali aż trzech takich kierowców. Wszyscy oni decydowali się na prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu i teraz wszyscy muszą odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem.

W sobotę, 22 czerwca 2024 roku, w Lidzbarku patrol prewencyjny zatrzymał do kontroli drogowej Citroena z przyczepką. Za kierownicą tego samochodu siedział 59-letni mieszkaniec miasta. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu – w jego organizmie znajdowało się ponad promil alkoholu. Na skutek tego incydentu, policjanci zabrali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Teraz musi on liczyć się z konsekwencjami swojego postępku, które mogą obejmować karę do trzech lat pozbawienia wolności, grzywnę oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Następnego dnia, w niedzielę 23 czerwca 2024 roku, na ulicy Leśnej w Działdowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów – Volvo i Opel. Na miejscu zdarzenia policjanci stwierdzili, że kierujący Volvo, 21-latek, podczas nieostrożnego wyprzedzania Opla doprowadził do kolizji. W wyniku tego zdarzenia, pasażerka Opla została przewieziona do szpitala w Działdowie na badania. Co więcej, okazało się, że młody kierowca Volvo był nietrzeźwy – badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Został on zatrzymany i umieszczony w pomieszczeniu dla osób do wytrzeźwienia. Sprawą zajmuje się teraz Komenda Powiatowa Policji w Działdowie.