Grzegorz Mrowiński, burmistrz miasta Działdowo, publicznie ogłosił w miniona sobotę, 29 czerwca, że Andrzej Wiśniewski, będący jego zastępcą od prawie dekady, objął funkcję przewodniczącego Ekologicznego Związku Gmin Działdowszczyzna (EGZD). Wiśniewski zastąpił na tym stanowisku Kazimierza Kordeckiego, który po dwudziestu dwóch latach pracy na rzecz EGZD przeszedł na emeryturę.

Decyzję o wyborze Andrzeja Wiśniewskiego podjęło dwanaście samorządów współtworzących EGZD. Wiśniewski przez ostatnie dziewięć lat pełnił rolę zastępcy Grzegorza Mrowińskiego – burmistrza Działdowa.

Emocje związane ze zmianą władzy w EGZD spotęgowało rozpoczęcie urlopu przez burmistrza Mrowińskiego. W swoim oświadczeniu publicznym nie tylko zapowiedział zmiany personalne w urzędzie, ale także podziękował Wiśniewskiemu za lata poświęcone na pracę dla dobra miasta Działdowa.

Podczas urlopu burmistrza nie mieliśmy możliwości zapytać go, kto zastąpi Wiśniewskiego. Zdecydowaliśmy się więc skierować to pytanie do sekretarz miasta, Żanetty Kłyszewskiej-Fiodorskiej. Poinformowała ona, że od 1 lipca funkcję zastępcy burmistrza pełni Izabela Sokolnicka, do tej pory zarządzająca referatem Zamówień Publicznych i Projektów Europejskich w Urzędzie Miasta Działdowo.