Tradycyjne spotkanie rodzin z całego regionu, XXVI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny, jest już tuż-tuż. Sobotnie popołudnie 6 lipca to czas na wiele atrakcji w Turzy Wielkiej – od pokazów kulinarnych, przez prezentacje taneczne i muzyczne, aż po szereg zabaw dla najmłodszych.

Miłośnicy dobrej kuchni będą mieli okazję uczestniczyć w premierowym konkursie kulinarnym „Bitwa Regionów”. Inicjatywa ta powstała pod egidą olsztyńskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Organizatorzy obiecują nie tylko smakowite dania, ale również rytmiczne rytmy na parkiecie. Do wspólnej zabawy zachęcić mają Art Music Szkoła Muzyki i Tańca oraz tancerki z Biblioteki-Centrum Kultury Gminy Działdowo.

Melomani będą mogli nacieszyć się występami wyjątkowych gwiazd sceny muzycznej – zespołu Abba Comeback i Milano. Nie zapomniano również o najmłodszych. Dla nich przygotowano dmuchane zjeżdżalnie, zabawy integracyjne oraz konkursy z nagrodami. Dodatkowo, będzie można wypróbować kamerę 360 stopni. W przerwach między atrakcjami, warto skosztować dań przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z okolicznych miejscowości.

W trakcie wydarzenia przewidziane są podstawowe badania medyczne oraz możliwość zdobycia informacji na temat profilaktyki nowotworów i cukrzycy. To okazja do połączenia zabawy z dbałością o swoje zdrowie.