Odwiedź szkołę muzyczną

Już w najbliższą sobotę, 19 marca 2022 r., w Państwowej Szkole Muzycznej I st. Imienia Arno Kanta w Działdowie odbędą się Dni Otwarte.

Od godziny 12:00 do godziny 15:00 wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się z aktualnym życiem szkoły, jej ofertą, ale również historią – wszystkim, co ich interesuje, przede wszystkim w kontekście podjęcia nauki na kierunku muzycznym.

Spotkanie ze wszystkimi zainteresowanymi edukacją muzyczną gośćmi rozpocznie uroczysty koncert w wykonaniu uczniów placówki w Działdowie. Następnie przekazane zostaną informacje na temat możliwości podjęcia nauki w szkole muzycznej stopnia pierwszego.

Oferta Państwowej Szkoły Muzycznej w Działdowie jest różnorodna i zapewnia możliwość nauczenia się gry na wielu instrumentach, takich jak najpopularniejszy, czyli fortepian, ale również: skrzypce, gitara klasyczna, wiolonczela, flet poprzeczny oraz klarnet.

Jak przebiega proces nauczania w szkole muzycznej?

Szkoła  Muzyczna w Działdowie jest placówką publiczną, w związku z tym daje możliwość bezpłatnego uczenia się, a młodzi adepci sztuki muzycznej mają możliwość wypożyczenia instrumentu znajdującego się w zasobach szkoły, po to, żeby móc ćwiczyć również w domu i w ten sposób szlifować swój talent, co jak wiadomo, jest zadaniem wymagającym dużej motywacji i cierpliwości.

Zajęcia w szkole pierwszego stopnia odbywają się w godzinach popołudniowych, w związku z tym w żaden sposób nie dezorganizują klasycznego programu nauczania w szkołach podstawowych.

Jesteś rodzicem lub opiekunem dziecka, które według ciebie, wykazuje się zdolnościami muzycznymi i chcesz, żeby rozpoczęło naukę w szkole muzycznej? Tym bardziej warto w najbliższą sobotę odwiedzić Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Działdowie, gdzie podczas dni otwartych można będzie zweryfikować muzyczne uzdolnienia podopiecznych.