Lekkoatletyczne świętowanie 3 Maja

Lekkoatletyka, nie bez powodu nazywana królową sportu, zagości w maju, w Działdowie. Na 1 maja zaplanowano mityng, który uświetni obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Już teraz na imprezę, w której będą się mierzyć uczniowie działdowskich szkół podstawowych, ale również gwiazdy lekkoatletyczne, zaprasza organizator, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Mityng sam w sobie będzie atrakcją dla kibiców sportu, ale również wyzwaniem dla uczniów szkół, które od początku roku szkolnego biorą udział w konkursie, który ma wyłonić najbardziej usportowioną szkołę podstawową Działdowa.

Inicjatywa, ogłoszona kilka miesięcy temu, od początku wzbudziła entuzjazm środowisk szkolnych – była to spora odmiana po wielu miesiącach funkcjonowania w ramach obostrzeń pandemicznych, które w znaczący sposób ograniczyły kontakty społeczne na różnych poziomach, nie wyłączając sportowego.

Finał rywalizacji i specjalni goście

Nauka zdalna i ograniczenie aktywności na świeżym powietrzu, nie sprzyjały prawidłowemu rozwojowi psychofizycznemu dzieci i młodzieży, co wywołało wiele negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Jak wiadomo – nie ma lepszego leku na słabą kondycję (także psychiczną), niż uprawianie sportu. Już kilka miesięcy temu podjęto wiele inicjatyw, które miały na celu ponowne wdrożenie młodego pokolenia w normalny tryb codziennego funkcjonowania, taki cel ma również szkolna rywalizacja sportowa w Działdowie.

Majowe święto jest najlepszą okazją do tego, żeby uroczyście zakończyć tegoroczną rywalizację międzyszkolną, w ramach której odbyło się już wiele turniejów, w tym piłkarskich oraz halowych. Lekkoatletyka, jak przystało na królową sportu, zdecyduje o ostatecznym wyniku. Po mityngu będziemy wiedzieli, która szkoła podstawowa w Działdowie może się pochwalić najlepszymi młodymi sportowcami.

Obecnie do szkół wysyłany jest regulamin zawodów. Placówki będą miały kilka tygodni na to, żeby odpowiednio przygotować swoje zespoły, których rywalizacja zostanie podzielona na dwa bloki: dzieci młodszych (z klas 5 i 6) oraz starszych (z klas 7 – 8).

Wiadomo już dziś, że na mityngu w Działdowie pojawią się polskie gwiazdy dyscypliny. Swój udział potwierdziła już doskonała polska biegaczka, mistrzyni dystansów średnich i długich, Lidia Chojecka.