W czwartek tenisiści stołowi z Działdowa zmienili się z przedstawicielem austriackiej 1. Bundesligi. Austriacy nie mieli jednak żadnej szansy ze swoim rywalem i nie udało im się zdobyć więcej niż jednego seta.

Trener drużyny Dekorglass Działdowo przyznaje, że obawiał się nieco tego meczu. W końcu zespól z Austrii już kilka razy pokazał, że nie wolno go nie doceniać. Taki błąd popełnili zawodnicy z Ulm, którzy grali przeciwko Wiener Neustadtowi, co doprowadziło do zakończenia przygody tego pierwszego teamu z mistrzostw.

Tenis stołowy flagowym sportem Działdowa

Podczas gdy sportem narodowym kochanym przez wszystkim Polaków jest piłka nożna, to są miejsca, gdzie zupełnie inny rodzaj rozgrywek rozgrzewa serca mieszkańców. Dla Zielonej Góry jest to żużel, a dla Działdowa jest to tenis stołowy.

I nie bez powodu. Tenisiści Stołowi grający na co dzień w Działdowie wykazują się niezwykłymi umiejętności, które zasługują na to, aby pokazywać je na prestiżowych międzynarodowych wydarzeniach. Trudno więc sobie wyobrazić, aby ktoś nadawał się do tego lepiej.