Siły policyjne przypominają zmotoryzowanym obywatelom o konieczności zachowania szczególnej ostrożności podczas przekraczania torów kolejowych, ze specjalnym naciskiem na te, które nie są strzeżone. Podkreślają również znaczenie przestrzegania zasad drogowych wyrażonych za pomocą stosownych znaków umieszczonych w pobliżu tych miejsc. Przykładem skutków lekceważenia tych zaleceń jest niedawne zdarzenie, które miało miejsce na jednym z takich niestrzeżonych przejazdów w miejscowości Nowa Wieś Mała, na terenie gminy Dobre Miasto. Doszło tam do kolizji między pociągiem typu szynobus a samochodem marki Volvo, w rezultacie czego dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

Dyżurny oficer Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie został powiadomiony o tym zdarzeniu w czwartek (08.02.2024). Wypadku toczył się na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Małej, gdzie doszło do kolizji pociągu poruszającego się na trasie Braniewo-Olsztyn z osobowym Volvo.

Służby policyjne na miejscu wypadku ustaliły początkowo, że 23-letnia kobieta kierująca volvem nie przestrzegała znaku „STOP” i wtargnęła na tory. W wyniku tego zdarzenia, zarówno 23-letnia kierująca jak i 21-letnia pasażerka zostały przewiezione do szpitala. Jedna z nich została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kontrola alkoholowa przeprowadzona przez policję wykazała, że obaj uczestnicy zdarzenia – kierowca pociągu i kierująca autem – byli trzeźwi. Ruch pociągów w miejscu zdarzenia został tymczasowo zablokowany.