Książka, spotkanie i rozmowa – dobry pomysł na sobotni relaks

Lato z książką? Wiele osób wie, że jest to niezawodny sposób na to, by udanie spędzić wolny czas. Lektura sama w sobie jest przyjemnością, a jeszcze większą jest możliwość podzielenia się swoją opinią o książkach z innymi wielbicielami czytania. Taką możliwość będą mieć niedługo mieszkańcy Działdowa.

Już 29 lipca br. Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie otwiera Wakacyjny Klub Książki. W programie spotkanie z książką i dyskusja w miłym towarzystwie. Tym razem tematem będzie konkretna książka – „Zrozumieć Mazury”. Wszystkie osoby chcące wziąć udział w imprezie, proszone są o zgłoszenie się wcześniej do biblioteki, wypożyczenie tej właśnie pozycji i oczywiście – o zapoznanie się z jej treścią.

A w najbliższą sobotę, od godziny 16.00 przed budynkiem biblioteki rozpoczęcie spotkania – przy kawie, ciastku i książce. Ma ono mieć charakter plenerowy, jeśli pogoda nie dopisze – zostanie przeniesione do budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie.

(Nie) Zwykła Biblioteka

Wakacyjny Klub Książki to inicjatywa realizowana w ramach szerszego projektu – (Nie) Zwykła Biblioteka. Jego celem jest promocja czytelnictwa w różnych grupach wiekowych. Najbliższe spotkanie adresowane jest do dorosłych czytelników. Inne przygotowywane są także z myślą o najmłodszych czytelnikach.

Czym jest biblioteka niezwykła? To nie tylko miejsce, w którym można wypożyczyć książki i czasopisma, ale również przestrzeń, która może integrować wokół książki i wyzwalać kreatywność oraz energię do innych inicjatyw promujących kulturę i sztukę.

Program uzyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Liczba miejsc jest ograniczona.