Lokalna policja po raz kolejna była świadkiem wyczynów jakieś pirata drogowego. Tym razem piratem była osoba kierująca samochodem osobowym marki audi. Prędkość, jakiej się dopuściła, znacz nie przekraczała obowiązujące normy.

Prędkość, z jaką poruszała się osobówka, wynosiła 109 km/h. Miało to miejsce w terenie zabudowanym, a więc przekroczenie prędkości było znaczne. Policja natychmiast zatrzymała delikwenta i przykładnie go ukarała.

Kierowca stracił aż 1500 zł a także otrzymał zasłużone punkty karne. Taka kara może się wydawać surowa, ale przekroczenie prędkości to wykroczenie, które może narażać zdrowie i życie innych osób. Trzeba więc działać radykalnie, ale zminimalizować ryzyko.

Nie jest to oczywiście odosobniony przypadek. Na tym samym odcinku dochodzi do wielu przypadków przekroczenia prędkości, dlatego policja z Wydziału Ruchu Drogowego stoi za każdym rogiem.

Wysoki mandat. Czy zasłużony?

Patrol policji, który zatrzymał kierowcę Audi nie zamierzał puścić tego przewinienia płazem. Wystawił mandat, który kierowca oczywiście przyjął. Kwota, jaką musiał zapłacić wyniosła 1500 złotych. Do tego mundurowi ukarali go 13 punktami karnymi.