Dekorglass Działdowo, aktualny Mistrz Polski w tenisie stołowym z roku 2021, ma powody do świętowania. Klub ten, który został założony przez Gabriela Chojaka, właściciela firmy Dekorglass, w roku 2003, obchodzi swoje 20-lecie. Możemy go nazwać prawdziwym potentatem polskiego tenisa stołowego, zdobywał bowiem medale LOTTO Superligi aż dziewięciokrotnie. Co więcej, od dziesięciu lat nieprzerwanie utrzymuje się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu, w nadchodzącą sobotę w Działdowie odbędzie się specjalne wydarzenie. Zarówno zawodnicy i trenerzy, którzy przyczynili się do sukcesów klubu, jak i władze samorządowe oraz kibice zostali na nie zaproszeni. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji – od projekcji filmu dedykowanego klubowi, przez wystawę fotograficzną, aż po piknik.

Dekorglass może się poszczycić imponującą karierą. Przez zaledwie sześć lat awansował z trzeciej do pierwszej ligi. Kolejne cztery lata później, z okazji dziesięciolecia klubu, Dekorglass znalazł się w gronie drużyn LOTTO Superligi. W swoim debiutanckim sezonie uplasował się na piątym miejscu, ale od tamtej pory nie schodził z podium jednej z najsilniejszych lig w Europie.

Od 2017 roku Dekorglass reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej. W 2018 roku triumfował w Pucharze ETTU Europy zdobywając złoty medal, rok później zdobył brązowy medal, a w 2023 roku srebrny. W Lidze Mistrzów tenisistom udało się awansować do ćwierćfinału.

Przed rozpoczęciem nowego sezonu, drużyna pod kierownictwem trenera Michała Dziubańskiego jest uważana za jednego z faworytów do zdobycia tytułu mistrza LOTTO Superligi. Klub z Działdowa ma również ambicje dotrzeć do finału Ligi Mistrzów.

Obecnie drużynę tworzą Japończyk Kaii Konishi, Polacy Jakub Dyjas i Patryk Lewandowski, Duńczyk Jonathan Groth oraz Chińczycy Cheng Jingqi i Zhou Yu.