W pięknej scenerii rancza Józefa Malinowskiego w Rybnie, w dniu 24 sierpnia 2023 roku, miało miejsce niezapomniane spotkanie integracyjne dedykowane seniorom. Wzięli w nim udział członkowie z różnych klubów i domów opieki dla osób starszych z gminy Rybno. Wydarzenie to stanowiło okazję do spotkania dla pokolenia pełnego mądrości życiowej oraz nieskończonej energii, które miało możliwość podzielenia się swoimi historiami oraz doświadczeniami.

Lokalizacja jaką jest ranczo Pana Józefa, okazała się być doskonałym miejscem do organizacji tak wyjątkowego wydarzenia. Miejsce to, z jego otoczeniem, przestrzennością oraz spokojem, sprzyjało nawiązywaniu nowych relacji oraz wspomnieniom z przeszłości. Seniorzy pojawili się na miejscu w dobrym humorze oraz pełni optymizmu, gotowi na miłe spędzenie dnia w gronie swoich rówieśników.

Otwarcie spotkania rozpoczęło serdeczne przywitanie ze strony Wójta Gminy Rybno – Tomasza Węgrzynowskiego a także koordynatorów opiekujących się na co dzień domami i klubami seniora w obrębie gminy Rybno. Spotkanie uświetniła swoją obecnością także Dorota Zielińska, pełniąca funkcję Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.