13 września miało miejsce uroczyste wydarzenie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie. Właśnie tam odbyła się promocja tomiku poezji autorstwa Alicji Kingi Raguckiej o tytule „Białe i czarne słowa”.

W trakcie wydarzenia zaprezentowano utwory poetki, które odczytywali członkowie stowarzyszenia literackiego o nazwie Działdowska Kuźnia Słowa. Wśród czytających znaleźli się Sylwia Kaczmarczyk, Aneta Balla oraz Wiesław Ferenc. W roli gościa specjalnego wystąpiła Natalia Kłosowska.

Goście mieli również okazję podziwiać niewątpliwy talent aktorski Agnieszki Harasimowicz, aktorki teatru lalek z Olsztyna. Artystka przygotowała minispektakl do wierszy Alicji Kingi Raguckiej. Całe spotkanie prowadził Piotr Kozikowski, pracownik biblioteki.

Alicja Kinga Ragucka przyszła na świat 19 lipca 1997 roku w Działdowie, gdzie do dziś mieszka. Jest absolwentką prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Od roku 2017 jest członkinią Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa. Pierwszy raz swoje wiersze opublikowała w działdowskim almanachu poezji „Każdy jest poetą swojego dnia” w 2018 roku. Kolejne jej utwory były publikowane w następnych wydawnictwach SDKS oraz w działdowsko-mławskim almanachu „Zbliżenia 4” z roku 2022. Alicja Kinga Ragucka ma wiele zainteresowań – lubi czytać książki, podróżować oraz interesuje się prawem i psychologią.