Dzięki skutecznej reakcji funkcjonariuszy policji z Olsztyna, życie 16-letniego chłopaka nie znalazło się w bezpośrednim niebezpieczeństwie. Chłopiec, będący pod wpływem alkoholu, usiadł na torach na stacji kolejowej w Działdowie. Wszystko mogło mieć tragiczny finał, gdyby nie czujność dwóch kobiet, które dostrzegły zagrożenie i szybko powiadomiły policję.

Zagrożenie miało miejsce w niedzielę, 17 września, około godziny 21:00 na dworcu kolejowym w Działdowie. Policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którzy akurat zapewniali bezpieczeństwo podróżnym podczas przejazdu grupy kibiców, zostali poinformowani przez dwie zmartwione kobiety o niebezpiecznej sytuacji. Według relacji kobiet, młody chłopiec znajdował się w potencjalnie śmiertelnym niebezpieczeństwie, siedząc na torowisku, gdzie kursują pociągi.

Bez wahania policjanci podjęli działania ratunkowe. Szybko dotarli na wskazane miejsce i przenieśli 16-latka w bezpieczną lokalizację. Jak się okazało, młody człowiek był pod wpływem alkoholu, co doprowadziło go do tak niebezpiecznej sytuacji – informuje Komenda Miejska Policji w Olsztynie. Zaraz po incydencie, patrol policyjny z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie został poinformowany o zdarzeniu. Nastolatek został następnie przekazany pod opiekę matki.