Działdowski Starosta, Paweł Cieśliński, wyróżnił stypendiami 118 uczniów z powiatu działdowskiego. To szczególne wyróżnienie otrzymali podczas uroczystości, która miała miejsce w Malinowie, w Zespole Szkół. Wszyscy laureaci zostali obdarowani symbolicznymi czekami, każdy o wartości 2 tysiące złotych.

Ten uroczysty akt wręczenia czeków odbył się wczoraj, a już tego samego dnia uczniowie mieli otrzymać realne przelewy na swoje konta bankowe. Specjalny gest starosty skierowany był do tych, którzy poprzez swoją ciężką pracę i zaangażowanie w nauce zasłużyli na to honorowe wyróżnienie.

Paweł Cieśliński, jako reprezentant lokalnej władzy, osobiście gratulował każdemu ze stypendystów. Szczególnie jednak wyróżnił się Zespół Szkół nr 1 w Działdowie, z którego pochodziło najwięcej nagrodzonych uczniów. Tomasz Nąć, dyrektor tej placówki, potwierdził, że to efekt wielu czynników decydujących o sukcesie edukacyjnym jego uczniów.

Podczas uroczystości obecni byli nie tylko laureaci stypendiów, ale także ich rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz inne osoby reprezentujące władze powiatu działdowskiego. Wszyscy oni towarzyszyli młodym ludziom w tym szczególnym momencie, oklaskując ich sukcesy i doceniając zaangażowanie w naukę.