28 września, w czwartek, SBR Dojlidy Białystok stanie do rywalizacji w kolejnym meczu Lotto Superliga Mężczyzn. Przeciwnikiem białostoczan będzie ekipa Dekorglass Działdowo. Mecz ten będzie transmitowany na antenie TVP Sport, ale klub ze stolicy Podlasia liczy również na wsparcie swoich kibiców. Oczekuje się, że liczne grono wiernych fanów zjawi się w hali ZSRol znajdującej się przy ulicy Suchowolca 26, aby dopingować swoją drużynę.

Choć SBR Dojlidy rozpoczął sezon z sukcesem, pokonując gdańską drużynę akademicką wynikiem 3:0, potem natknął się na silnych mistrzów Polski z Bogorii Grodzisk Mazowiecki, wygrywając tylko jeden set. Przedstawia się również, że nadchodzące starcie z Dekorglassem może być równie trudne.

Działdowo prawdopodobnie przyjedzie na mecz z silną ekipą. W składzie Dekorglassu spodziewani są Jonathan Groth, Jakub Dyjas oraz Kaii Konishi. „Działdowo ma formę sportową porównywalną do Bogorii, co sprawia, że to będzie duże wyzwanie. Aby podjąć rękawicę, musimy dobrze sprostać ustawieniom i zacząć mecz na wysokich obrotach. Wierzę, że nasi zawodnicy są w stanie zdobyć punkty, ale na pewno będą potrzebować dobrej formy i wsparcia od kibiców”, przewiduje menedżer SBR Dojlid, Piotr Anchim.