Wieczór poniedziałkowy, 30 października, był wyjątkowo muzyczny w Działdowie. W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbyło się wydarzenie pod nazwą „ZADUSZKI MUZYCZNE – LOKALNI MUZYCY W HOŁDZIE ZMARŁYM ARTYSTOM”.

Sala, gdzie odbywał się koncert, była wypełniona po brzegi entuzjastami muzyki oraz tych, którzy chcieli uczcić pamięć zmarłych artystów.

Na scenie pojawili się artyści z lokalnej sceny muzycznej: zespół Transtime, muzycy grający w zespole Jej Chłopaki, Chór Concentus oraz soliści Ewelina Szambora, Kamila Jonczak, Daniel Chodyna i Sylwester Barwiński.

Repertuar koncertu zawierał między innymi utwory takich twórców jak Queen, The Craberries, Prince, Elvis Presley, Czesław Niemen oraz Republika. Każde dzieło zostało starannie wybrane, aby reprezentować różne style i okresy muzyczne.

Za organizację tego wyjątkowego wieczoru odpowiadał Miejski Dom Kultury w Działdowie. Wydarzenie to było dowodem na to, jak silne jest poczucie społeczności wśród mieszkańców Działdowa oraz ich szacunek dla zmarłych artystów.