Miniony weekend charakteryzował się nieprzyjemnymi warunkami atmosferycznymi na terenie powiatu działdowskiego. Kierowcy musieli stawić czoła deszczowi, opadom śniegu, silnym podmuchom wiatru oraz ujemnym temperaturom. Pomimo wyzwania jakie stanowiły te trudne warunki pogodowe, niektórzy kierowcy postanowili bezmyślnie łamać przepisy ruchu drogowego, poruszając się z nadmierną prędkością czy prowadząc pojazd po spożyciu alkoholu. Takie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze nie uniknęło konsekwencji.

W piątek, 24 listopada 2023 roku, w miejscowości Wysoka doszło do kolizji między dwoma pojazdami. Patrol ruchu drogowego, który przybył na miejsce zdarzenia, ustalił szczegóły incydentu. Kierujący ciężarówką marki Mercedes nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo drogą wojewódzką numer 544 od Gródek do Wysokiej kierowcy samochodu osobowego marki Nissan. To spowodowało zderzenie tych dwóch pojazdów.

Na szczęście, pomimo powagi sytuacji, uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i nie odnieśli poważnych obrażeń. 64-letni sprawca kolizji został ukarany przez policję mandatem w wysokości 1500 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych. Policjanci zdecydowali również zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu Nissan ze względu na uszkodzenia, jakie pojazd odniósł w wyniku zdarzenia.