Interwencja obywatelska przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy na stacji benzynowej w Lidzbarku, znajdującym się w powiecie działdowskim. Kierujący innym pojazdem był niepokojony stylem jazdy 75-letniego mężczyzny, który okazał się mieć w organizmie aż 2 promile alkoholu. Ponadto, w pobliżu Olecka policjanci zatrzymali mocno nietrzeźwego pieszego, który miał w organizmie nawet 4 promile alkoholu.

Policja z Działdowa podała informację, że zaniepokojony kierowca podjął decyzję o zatrzymaniu pijanego 75-latka. Przejechał za nim przez kilka miejscowości, podejrzewając, że jego prowadzący jest pod wpływem alkoholu. Ostatecznie interweniował, kiedy starszy mężczyzna postanowił zrobić postój na stacji paliw w Lidzbarku.

Mężczyzna, który podjął decyzję o interwencji, podszedł do samochodu starszego kierującego i uniemożliwił mu dalszą jazdę, zabierając mu kluczyki. 75-latek, kierujący dacią, miał poważne problemy z utrzymaniem równowagi. Policjanci wezwani na miejsce natychmiast przystąpili do badania trzeźwości mężczyzny, u którego wykryto ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Nietrzeźwego zatrzymano i umieszczono w policyjnej celi.

W innym regionie województwa warmińsko-mazurskiego, blisko Olecka, doszło do kolejnego incydentu z udziałem mocno nietrzeźwej osoby. Tym razem prawie zupełnie pijany 25-latek próbował poruszać się środkiem drogi. Mężczyzna miał duże problemy z chodzeniem i utrzymaniem równowagi. Ze względów bezpieczeństwa został on zatrzymany przez policję i umieszczony w areszcie do momentu wytrzeźwienia. Policja poinformowała, że mężczyzna będzie musiał ponieść konsekwencje prawne swojego nieodpowiedzialnego postępowania.