Obchody piątej rocznicy funkcjonowania komunikacji miejskiej w Działdowie zbiegły się z realizacją projektu inwestycyjnego polegającego na zakupie nowych, ekologicznych autobusów. Na ulicach tego miasta pojawią się niebawem cztery elektryczne pojazdy marki Yutong, które dostarczył polski dystrybutor – firma Busnex Poland. Dodatkowo dla mieszkańców posiadających Kartę Działdowianina utrzymana została możliwość bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej.

Prezes zarządu Busnex Poland, Marcin Kucharski, zdradził, że wybór Działdowa padł na doświadczonego producenta autobusów – firmę Yutong. Miasto postanowiło zainwestować w sprawdzony model E9 oraz tegoroczne odsłonięcie, model E7. Obie konstrukcje wyróżniają się nowoczesnym designem oraz zaawansowaną technologią, a dodatkowo będą jednymi z pierwszych tego typu pojazdów na polskim rynku.

Dostarczone do Działdowa autobusy Yutong niedługo rozpoczną swoją służbę. Flota składa się z dwóch typów pojazdów: dwóch modeli E9 o długości 9 metrów, które są już dobrze znane na polskim rynku oraz dwóch kompaktowych i futurystycznych modeli E7 o długości 7 metrów. Pierwszy z nich posiada zasięg wynoszący ponad 350 kilometrów na jednym ładowaniu, natomiast drugi jest w stanie przejechać do 200 kilometrów. Wszystkie pojazdy są przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych i o ograniczonej mobilności, a dodatkowo wyposażone są w automatyczną klimatyzację, elektryczne ogrzewanie i monitoring.