Interwencja funkcjonariuszy policji była wymagana wobec kierowcy, który nie dopełnił obowiązku usunięcia lodu z dachu swojego pojazdu. W wyniku tego zaniedbania, kawałek lodu odłączył się od pojazdu i spadł, uszkadzając przednią szybę innego samochodu. Osoba odpowiedzialna za wydarzenie została ukarana grzywną.

W czwartek, 11 stycznia 2024 roku, na ulicy Grunwaldzkiej w Działdowie doszło do interwencji policji. Przedmiotem tej interwencji był kierowca samochodu osobowego marki Opel, który zaniedbał obowiązek usunięcia śniegu i lodu zalegającego na dachu jego pojazdu. Podczas jazdy, fragment lodu odłączył się od dachu i zniszczył przednią szybę jadącego za nim samochodu marki Audi. Kierowca pojazdu Audi zgłosił incydent na posterunek policji. Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, nałożyli na 24-letniego kierowcę Opla karę w postaci mandatu o wartości 1020 zł.

Podkreślamy, że to na kierującym ciąży obowiązek odpowiedniego przygotowania pojazdu do jazdy. W skład tego przygotowania wchodzi między innymi usunięcie śniegu i lodu oraz zapewnienie odpowiedniej widoczności przez lusterka i szyby. Pojazd powinien być także w pełni sprawny technicznie, a styl prowadzenia powinien być dostosowany do warunków drogowych, aby nie stanowić zagrożenia dla innych uczestników ruchu podczas poruszania się po drogach.