Po raz kolejny, Miejski Dom Kultury w Działdowie przygotował interesującą propozycję na czas ferii zimowych. Tym razem był to warsztat teatralny z udziałem aktorki z Olsztyna – Agaty Zielińskiej.

Zielińska jest absolwentką Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu, a swoje talenty aktorskie prezentuje na co dzień na scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, do którego dołączyła w 2020 roku. Jest również aktywistką kulturalną, promującą sztukę i teatr.

Spotkanie miało miejsce 30 stycznia. W pierwszym segmencie, Zielińska przedstawiła swoją historię, opowiadając o swoim życiu i karierze.

Drugą część spotkania stanowiły warsztaty teatralne, w których uczestniczyli głównie członkowie działdowskiej Grupy Teatralnej Pewni Niepewni. Aktorka podzieliła się z nimi swoją wiedzą o teatrze, korzystając nie tylko ze słów, ale także gestów i ruchu.

Była to intensywna podróż w głąb aktorstwa, gdzie amatorzy mieli możliwość eksperymentowania z różnymi rolami. Znajomość doświadczeń Zielińskiej pomogła im budować autentyczność na scenie. Dzięki pokazaniu tajników aktorstwa, aktorka na pewno pomogła uczestnikom rozwijać swoje umiejętności aktorskie i zdobyć cenną wiedzę.