Zastanawiasz się, jak wyglądały ferie zimowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie? Aleksandra Cybulska, tymczasowy dyrektor instytucji, udzieli nam na ten temat informacji.

Jak relacjonuje Aleksandra Cybulska, dwa tygodnie zimowych ferii były w bibliotece pełne różnorodnych atrakcji dla najmłodszych. Odbywały się tam zajęcia podzielone na dwa główne tematy – robotyka i nowe technologie oraz sztuka i manualna twórczość. Codziennie blisko 15 dzieci korzystało z oferty edukacyjnej biblioteki. W pierwszym tygodniu dzieci miały szansę zgłębić tajniki technologii, pracując między innymi z robotami Photon i GeniBot. Używały też mat do kodowania i tabletów, a także uczyły się o sztucznej inteligencji i zdobywały umiejętność krytycznego interpretowania informacji znalezionych online.

W odpowiedzi na pytanie co było przygotowane dla najmłodszych odwiedzających, pani Cybulska mówi, że w pierwszym tygodniu ferii odbyło się dodatkowo przedstawienie teatralne „Miś marzy skrycie o przyjacielu celebrycie”, które przyciągnęło wiele rodzin. Drugi tydzień ferii poświęcono na rozwijanie zdolności manualnych i artystycznych dzieci. Przygotowano różnego rodzaju warsztaty, wśród których znalazły się między innymi zajęcia plastyczne z wykorzystaniem kredek akwarelowych, lekcje tkactwa, podczas których dzieci mogły nauczyć się tworzenia prostych form za pomocą krosna i włóczki, czy warsztaty projektowania zawieszek i breloczków z kolorowych koralików. Wśród oferty znalazło również miejsce na tworzenie lapbooków – interaktywnych folderów, których głównym tematem była popularna ostatnio Akademia Pana Kleksa.

Pani Cybulska wyraża nadzieję, że te różnorodne atrakcje dostarczyły uczestnikom ferii wiele radości i satysfakcji.