Nowa inwestycja w SPZOZ

Dobra informacja dla pacjentów z Działdowa i okolic, którzy do tej pory mieli utrudniony dostęp do nowoczesnych badań w zakresie diagnostyki. W działdowskim Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej rozpoczęły się prace mające na celu realizację najnowszej inwestycji – budowę nowego skrzydła diagnostyki obrazowej. Pracownia będzie wyposażona w wysokiej klasy aparat – skaner MR półtora-Teslowy, umożliwiający wykonywanie wielu badań, do tej pory niedostępnych dla osób o szczególnych wymaganiach.

Planowana finalizacja inwestycji to czwarty kwartał 2021 roku. Końcem listopada powinny się już odbywać pierwsze przyjęcia zarejestrowanych pacjentów. Podobne pracownie z powodzeniem funkcjonują już w szpitalach w Bartoszycach, w Elblągu i w Iławie. Wszystkie prowadzone są przez firmę MR DIAGNOSTIC.PL, która będzie również prowadziła najnowszą pracownię w Działdowie.

Nowa jakość obsługi

Rezonans magnetyczny jest coraz powszechniej stosowanym badaniem, niezbędnym do przeprowadzenia zaawansowanej diagnostyki różnych chorób. Pracownia w Działdowie zapewni pacjentom zupełnie nową jakość obsługi medycznej. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi, możliwe będzie prowadzenie usług diagnostycznych na najwyższym poziomie, dotąd unikalnym w regionie.

Z usług pracowni będą mogli korzystać m.in. pacjenci, którzy mają metalowe implanty, co wcześniej dyskwalifikowało ich z możliwości skorzystania z diagnostyki realizowanej za pomocą nowoczesnej metody rezonansu magnetycznego. Usługi te są efektem wieloletnich badań prowadzonych przez MR DIAGNOSTIC.PL.

To nie wszystko – w nowej pracowni będzie także funkcjonowało stanowisko anestezjologiczne umożliwiające wykonywanie badań w sedacji. To znacznie ułatwi przeprowadzenie diagnostyki u pacjentów zmagających się z różnego rodzaju schorzeniami, które utrudniały albo wręcz uniemożliwiały wykonanie tego typu badań. Ta metoda sprawdzi się także w przypadku konieczności zdiagnozowania małych dzieci.