Słowo i muzyka

Działdowskie Powiatowe Wieczory z Poezją zakończyło spotkanie z wierszami Marka Chojnackiego. Na zamku w Działdowie 1 sierpnia, o godz. 17:00 rozpoczął się ostatni wieczór z poezją, w tym cyklu. Oprócz Marka Chojnackiego działdowska scena poezji gościła również aktora, Michała Pielę.

Nie ma lepszej oprawy dla poezji jak muzyka, dlatego nie mogło jej zabraknąć również podczas dzisiejszego wieczoru z poezją. Na dziedzińcu zamku swój repertuar zaprezentowała Marta Wiadrowska. Spotkanie, podobnie jak poprzednie, cieszyło się dużym zainteresowaniem wielbicieli słowa i muzyki.

Wieczór zorganizowany został przez Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa, Miejską Bibliotekę Publiczną w Działdowie, działdowski Miejski Dom Kultury oraz Muzeum Pogranicza w Działdowie.

Środki, dzięki którym sfinansowano Powiatowe Wieczory z Poezją, zostały wyasygnowane z budżetu Powiatu Działdowskiego. Dzięki patronatowi medialnemu: portalu Moje Działdowo.pl, Gazety Dzień Dobry Działdowo oraz Radia 7 udało się wypromować tę inspirującą imprezę kulturalną wśród lokalnych miłośników literatury.

Promocja lokalnych poetów

Celem cyklu spotkań z poezją w Działdowie było m.in. propagowanie twórczości lokalnych poetów. Dzięki wsparciu znanych aktorów, którzy interpretują wiersze obecnych na spotkaniu twórców – spotkanie z poezją nabiera zupełnie nowego, atrakcyjnego dla publiczności wymiaru.

Pierwszy w tym roku wieczór z poezją na zamku działdowskim odbył się 27 czerwca – gośćmi były aktorka Teatru Narodowego – Magdalena Warzecha i poetka – Bogumiła Stachowiak. W lipcu spotkanie odbyło się w Płośnicy, gdzie wystąpili: Lidia Sadowa i Edwin Kłosowski.

Na następne spotkanie organizatorzy Powiatowych Wieczorów z Poezją zaprosili miłośników słowa do Lidzbarka, gdzie twórczość Krystyny Braun przedstawił Jan Jankowski. Przedostatnie spotkanie miało miejsce w Działdowie. 25 lipca aktor Marcin Troński zaprezentował twórczość Janusza Kukuły.