Najlepsza impreza w mieście

W sierpniu, podobnie jak w poprzednich latach, odbędzie się cykl imprez związanych z kolejnymi urodzinami miasta Działdowa. Początek wydarzenia zaplanowano na 13 sierpnia. Zabawa będzie trwać przez kolejne dwa dni weekendu.

W piątek impreza rozpocznie się o godz. 19.30, weekendowe spotkania urodzinowe działdowian – od godz. 17.00. Program 676. urodzin miasta zapowiada się interesująco, jak na obecne warunki, które, niestety, będą miały wpływ na to jak wiele osób będzie się mogło bawić w poszczególnych strefach rozrywki. Ma to związek z wytycznymi wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Jeśli ktoś jest zaineresowany udziałem w koncertach – powinien postarać się o bezpłatną wejściówkę. Można je odbierać w Miejskim Domu Kultury od dziś, czyli od 3 sierpnia 2021 r. Osobom spoza Działdowa bezpłatne wejściówki będą wydawane od 10 sierpnia.

Oprócz sceny, na której będą się odbywały urodzinowe koncerty, miasto zaprasza także do strefy wesołego miasteczka i na specjalne koncerty dla dzieci.

Program urodzinowy

W piątek, 13 sierpnia, o godz. 19.30 program imprez urodzinowych Działdowa rozpocznie koncert Majkela. O godzinie 21.00 można się będzie natomiast bawić przy piosenkach popularnego zespołu Weekend.

W sobotę pierwszy koncert już o godz. 17.00. Będzie to koncert adresowany do młodszych uczestników urodzin – zespół Tulinki rozpocznie spotkanie z młodszą widownią. Następny punkt programu przedstawia się bardzo wakacyjnie – będzie to taneczno-muzyczne show, w którym zaprezentowane zostaną polskie i zagraniczne przeboje – w wykonaniu zespołu Maracuja.

W sobotni wieczór nie zabraknie również nieco mocniejszego brzmienia – fani rocka będą się mogli bawić przy programie zespołu Rozes. W sobotę zabrzmi również hip hop (za sprawą Qbika) oraz blues, rock, roll, suol i big-beat (Szulerzy o Bartek Szopiński).

Atrakcyjnie zapowiada się także urodzinowa niedziela w Działdowie, którą rozpocznie, o godz.17.00, koncert Stwora Głodomora (program dla dzieci). Następnie można będzie się pobawić w rytmach reagge (Rastafajrant), heavy metalu (4 szmery) oraz disco polo (BajorekD i Dance Progres). Wcześniej, o 19.30, odbędzie się prywatka w stylu lat 60. i 70. (zespół 4Mation).

Urodzinową imprezę „podsumuje” w iście wystrzałowym stylu grupa IGNIS artystyczna, która zaprezentuje pokaz fajerwerków.

Więcej informacji – m.in. serwis miasta – Działdowo.pl.