Kolejny wypadek w ostatnich dniach

Ostatnie dni nie należą do szczęśliwych na działdowskich drogach. W piątek, 6 sierpnia 2021 r., doszło do tragicznego w skutkach wypadku na drodze wojewódzkiej Działdowo-Lidzbark. Niestety, w wyniku tego zdarzenia drogowego śmierć poniosła jedna osoba.

Wypadek miał miejsce ok. godziny 16:50. Kierowca samochodu osobowego marki mercedes prawdopodobnie stracił panowanie nad kierownicą, w wyniku czego zderzył się z jadącą z naprzeciwka ciężarówką – „śmieciarką”. 35-latek zginął na miejscu. Pasażerka samochodu osobowego została przetransportowana do miejscowego szpitala.

Wiadomo, że kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy. Zarówno on, jak i pasażerowie samochodu nie odnieśli żadnych obrażeń w wyniku zderzenia. Wypadek spowodował wyłączenie drogi z ruchu na kilka godzin. Wszystkie okoliczności zdarzenia są przedmiotem prowadzonego postępowania.

Wypadek z 5 sierpnia br.

Zaledwie dzień wcześniej, 5 sierpnia 2021 r. doszło do wypadku na drodze wojewódzkiej Działdowo-Uzdowo. W wyniku tego zdarzenia drogowego, na szczęście, nie doszło do śmierci żadnego z uczestników kolizji. Osoby te odniosły jednak obrażenia i zostały przetransportowane do szpitala w Działdowie.

Z pierwszych ustaleń przeprowadzonych przez policjantów wynika, że wypadek spowodowała kierująca samochodem osobowym opel vectra. 31-latka uderzyła w jadący z naprzeciwka opel vivaro. Kierowca tego samochodu jechał prawidłowo. Do wypadku doszło natomiast w wyniku nieprawidłowo wykonanego przez mieszkankę gminy Działdowo manewru wyprzedzania – w pobliżu znajdującego się tam skrzyżowania.

Kierowcy obu samochodów byli trzeźwi. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzone jest przez funkcjonariuszy działdowskiej Policji.