Koncert z okazji 35-lecia pracy twórczej artystki

Wydarzenie muzyczne w Działdowie! Wielbiciele dobrej muzyki i niebanalnych tekstów są zaproszeni na koncert z okazji 35-lecia pracy twórczej Anny Osmakowicz. Koncert odbędzie się 21 sierpnia 2021 r. o godzinnie 18:00. Miejski Dom Kultury – organizator imprezy – zaprasza wszystkich zainteresowanych. Należy się spieszyć –  liczba miejsc jest ograniczona, w związku z tym konieczne jest zgłoszenie się po bezpłatne wejściówki.

Annie Osmakowicz na scenie towarzyszyć będą: Wojciech Gogolewski (na fortepianie), Paweł Pańta (kontrabas), Robert Majewski (trąbka), Adam Lewandowski (perkusja), Tadeusz Lempowski (konferansjerka) oraz goście.

Jazz, musical, muzyka operowa – wszystkie te gatunki są „obecne” w bogatym repertuarze Anny Osmakowicz, wokalistki i aktorki, która świetnie czuje się w różnorodnym repertuarze, co udowadnia swoją pracą twórczą już od 35 lat. Koncert będzie prawdziwą ucztą, skomponowaną z różnych muzycznych smaków.

Wszechstronność, pasja i profesjonalizm

Anna Osmakowicz przez lata aktywności scenicznej i estradowej dała się poznać jako wszechstronna artystka, z pasją podchodząca do wszystkich artystycznych „zadań”. Jej dorobek jest bardzo bogaty i „wielowątkowy”. Początki kariery artystki datują się na lata 80. ubiegłego wieku, kiedy to – po ukończeniu wydziału wokalnego i warsztatach jazzowych – rozpoczęła pracę twórczą.

Do 1981 r. związana była z Polskim Radiem, gdzie występowała w programie „Podwieczorek przy mikrofonie”, kilka lat później znalazła się w zespole Teatru Narodowego w Warszawie, gdzie zagrała m.in. w musicalu „Orfeusz i Eurydyka w krainie tęczy”.

Występowała też w warszawskim Teatrze Syrena. Związana była ze sceną Teatru Opery Narodowej w Warszawie, gdzie wystąpiła m.in. w spektaklach: „Aida”, „Dama Pikowa”, „Carmen”, „Halka” i wielu innych.

Istotnym wydarzeniem w jej karierze był udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Pekinie pod Jego batutą, w r. 2000.

Ciekawą propozycją dla miłośników talentu Anny Osmakowicz były płyty z polskimi kolędami i pastorałkami, wykonanymi w języku esperanto (doczekały się wydania w niemal 40 krajach świata). Dorobek płytowy artystki jest dużo większy – do tej pory wydała siedem albumów i jest w trakcie nagrywania kolejnego.

Muzyczny wieczór z Anną Osmakowicz zapowiada się pasjonująco!