Kolejny wypadek śmiertelny

Sierpień 2021 r. jest wyjątkowo nieszczęśliwym miesiącem dla kierowców korzystających z dróg w okolicach Działdowa. Niestety, tylko w pierwszych dwóch tygodniach drugiego miesiąca wakacji wydarzyło się kilka wypadków, w tym dwa ze skutkiem śmiertelnym.

6 sierpnia br. zginął na miejscu 35-letni kierowca, który zderzył się z samochodem ciężarowym typu śmieciarka. Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej Działdowo-Lidzbark. Dzień wcześniej zdarzył się wypadek na drodze wojewódzkiej Działdowo-Uzdowo, w wyniku którego osoby biorące udział w kolizji musiały zostać odtransportowane do szpitala .

Tym razem wypadek miał miejsce na drodze powiatowej Ruszkowo-Mosznica. Do zdarzenia doszło 10 sierpnia 2021 r. około godziny 10:00. Niestety, tym razem nie obyło się bez ofiar.

Zderzenie z drzewem

Ostatni z serii wypadków na drogach powiatu działdowskiego zakończył się tragicznie. W wyniku obrażeń zmarła 62-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym marki peugeot. W godzinach porannych, w dniu 10 sierpnia br., kierująca prawdopodobnie straciła panowanie nad pojazdem. W wyniku tego zdarzenia zginęła na miejscu. Podjęta akcja reanimacyjna zakończyła się niepowodzeniem.

Trwa postępowanie policyjno-prokuratorskie, które ma wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia. Na razie wiadomo, że kierująca samochodem kobieta straciła panowanie nad kierownicą, ale nie jest znana dokładna przyczyna wykonania przez nią fatalnego manewru. W wypadku nie brały udziału żadne osoby trzecie. Droga Ruszkowo-Mosznica była zablokowana na czas badania okoliczności zdarzenia w miejscu wypadku.