Jarmark na koniec wakacji

Już po raz szósty mieszkańcy Działdowa i okolic spotkają się na Działdowskim Jarmarku Antyków, Rękodzieła i Zdrowej Żywności, który integruje miłośników pięknych przedmiotów z duszą, doceniających również walory zdrowej, tradycyjnej żywności.

Te wyjątkowe smaki zagoszczą w Działdowie już 29 sierpnia 2021 r. Jeśli tworzysz rękodzieło artystyczne, jesteś rzemieślnikiem, czy też kolekcjonerem antyków – możesz skorzystać z oferty i wystawić swoje dzieła albo zbiory.

Jarmark stworzono z myślą o promowaniu tradycyjnej wytwórczości i integrowaniu pasjonatów rzemiosła artystycznego i zdrowej, wartościowej żywności. Pierwsza edycja, sześć lat temu, spotkała się z dużym zainteresowaniem i jest z powodzeniem kontynuowana, czego wyrazem jest aktualnie organizowana edycja.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, oferta wystawców będzie bogata i różnorodna. Z pewnością wielu gości jarmarku z chęcią nabędzie ekologiczne miody, pieczywo, lokalne sery, czy różnego rodzaju przetwory.

Święto radości

Działdowski Jarmark Antyków, Rękodzieła i Zdrowej Żywności, to jak już sama nazwa wskazuje, również spotkanie lokalnych twórców, którzy zaprezentują swoje dzieła, m.in.: obrazy, rzeźby, biżuterię artystyczną, ceramikę czy serwety i hafty.

Na jarmarkach artystycznych i rzemieślniczych, takich jak działdowski, trudno zauważyć kogoś, kto nie byłby uśmiechnięty. Dobry nastrój wywołuje obcowanie ze sztuką, rękodziełem artystycznym i darami natury, z których produkowana jest nieprzetworzona przemysłowo, smaczna i zdrowa żywność.

Takie wartości w obecnych czasach są szczególnie cenne, dlatego wszelkiego rodzaju jarmarki, festiwale i inne spotkania, które łączą ludzi wokół tego, czego brakuje im na co dzień, cieszą się stale rosnącą popularnością.

W Działdowie, o dobry nastrój zadbają także zespoły muzyczne i animatorzy prowadzący zabawy dla dzieci i warsztaty rzemiosła artystycznego. Udział w jarmarku dla twórców i rzemieślników, prezentujących ofertę zgodną z tematyką targów jest bezpłatny.