Kolejni pijani uczestnicy ruchu drogowego – zatrzymani

Mogłoby się wydawać, że wymierzane ze stanowczością kary za przestępstwa w ruchu drogowym, liczne apele i napomnienia, wreszcie – samo zagrożenie zdrowia i życia – powinny skutecznie odstraszać od bezmyślności w korzystaniu z dróg, jednak wcale tak nie jest.

Wciąż plagą są zachowania całkowicie nieodpowiedzialne, które mogą zakończyć się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią samego niestosującego się do prawa uczestnika ruchu drogowego, jego pasażerów lub/i osób trzecich.

Największym problemem są: nadmierna szybkość i kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu, a coraz częściej również – innych środków odurzających.

Sierpień 2021 jest bardzo dynamicznym miesiącem na drogach Działdowa i powiatu działdowskiego. Pisaliśmy już o serii wypadków, które zakończyły się tragicznie. Niestety, kolejny tydzień sierpnia przyniósł następne zdarzenia – na szczęście – tym razem obyło się bez wypadków i ofiar, jednak problemem okazał się alkohol.

Motorowerzyści na podwójnym gazie

Ostatni komunikat policyjny mówi o zatrzymaniach dwóch motorowerzystów. Powodem interwencji podjętych przez funkcjonariuszy z wydziału Ruchu Drogowego był w obu przypadkach alkohol. Jak się zatem okazuje, nie tylko kierowcy samochodów osobowych, a bywa czasem również, że ciężarowych i autokarów, nie zachowują podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pozwalają sobie zasiadać za kierownicą pod „wpływem”.

Tego samego dnia, 17 sierpnia 2021 r., w dwóch miejscowościach powiatu działdowskiego: w Lidzbarku i w Rybnie dokonano zatrzymań pijanych motorowerzystów. W Lidzbarku był to 37-latek, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, w Rybnie – 52-latek.

Co ciekawe, w obu przypadkach doszło do jeszcze dwóch takich samych przewinień. Zarówno zatrzymany w Lidzbarku, jak i w Rybnie nie posiadali dokumentów poświadczających uprawnienia do kierowania motorowerami.