Parada samochodów i motocykli

To już piąty zlot miłośników zabytkowych pojazdów w Działdowie! Na imprezę, która odbędzie się w ramach Działdowskiego Jarmarku Antyków, Rękodzieła i Zdrowej Żywności zapraszają organizatorzy spotkania: Miejski Dom Kultury w Działdowie oraz serwis KlasycznaJazda.pl.

To będzie świetne zwieńczenie sezonu wakacyjnego 2021! Zlot mechanicznych klasyków i parada ulicami miasta odbędą się już 29 sierpnia 2021 r., czyli w najbliższą niedzielę. Impreza zawsze cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Działdowa, turystów i samych uczestników – właścicieli zabytkowych aut i motocykli.

Będzie to doskonała okazja do integracji środowiska, które spotyka się na wielu podobnych imprezach w całej Polsce. Jest to zawsze okazja do doskonałej zabawy w doborowym towarzystwie i w ciekawych miejscach. Działdowski zlot jest bezpłatny. Mogą w nim wziąć udział wszyscy właściciele maszyn wyprodukowanych do 1990 roku. Każdy uczestnik otrzyma również voucher cateringowy. Początek imprezy – wjazd na teren, na którym odbędzie się zlot – od godziny 12:00.

Program zlotu

Bramy dla uczestników V Zlotu Pojazdów Zabytkowych w Działdowie zostaną otworzone w samo południe. Oficjalne rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godzinę później, czyli o 13:00. Pierwszym punktem zlotu będzie oczekiwana przez fanów klasycznych pojazdów parada ulicami miasta. Przejazd potrwa kilkadziesiąt minut.

Od godziny 14:00 do 17:00 odbędzie się główna część programu, wypełniona spotkaniami w gronie miłośników „zabytków”, zabawami i konkurencjami zlotowymi. Odbędzie się również konkurs motocykli i samochodów, ocenianych zgodnie z następującymi kategoriami: najstarszy samochód i najstarszy motocykl, najładniejszy samochód PRL, najładniejszy samochód – reszta świata oraz Auto Publiczności.

Koniec zlotu – godzina 18:00.