Kolejna edycja Dni Lasu w Bryńsku

Mieszkańcy Bryńska i okolicznych wsi mieli okazję po raz kolejny świetnie się bawić na Dniach Lasu, podczas których nie zabrakło atrakcji ani dla starszych, ani dla młodszych. Tegoroczna impreza, podobnie jak poprzednie, okazała się dużym sukcesem organizacyjnym. Było wesoło, kolorowo, tanecznie i smakowicie – tak, jak na imprezach piknikowych być powinno!

Dni Lasu rozpoczęły zabawy dla dzieci i potańcówka dla dorosłych. Najważniejszym punktem programu Dni Lasu w Bryńsku 2021 było otwarcie świeżo wyremontowanej świetlicy, która w jeszcze większym zakresie niż przed remontem będzie służyć miejscowej społeczności.

Za sumę kilkuset tysięcy złotych udało się m.in. powiększyć salę główną, dobudowano nowe pomieszczenia, które będą zagospodarowane przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Bryńsk, miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich oraz bibliotekę. Zwieńczeniem remontu była wymiana dachu oraz okien w całym budynku.

Konkursy, gry i zabawy

Dni Lasu to była przede wszystkim świetna zabawa, a zapewniły ją m.in. gospodynie z lokalnych KGP, które wzięły udział w Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. Rywalizowały w nim gospodynie z Bryńska i gościnnie – panie z Nowego Dworu, Zalesia oraz Starego Dłutowa.

Konkurencje były widowiskowe i przyniosły uczestniczkom i kibicom wiele dobrego humoru. Nie mogło być inaczej, skoro w programie imprezy znalazły się takie konkurencje jak: niesienie jajek przez tor przeszkód, oddzielanie grochu od fasoli, czy plecenie wianków na czas. Ostatecznie wygrały gospodynie imprezy, czyli KGW z Bryńska.

Nie mogło również zabraknąć wielu atrakcji dla najmłodszych uczestników imprezy. Dzieci mogły brać udział w ciekawych animacjach i bawić się na wesołym miasteczku, gdzie największym zainteresowaniem cieszyły się dmuchańce.

Uczestnicy Dni Lasu mogli także skosztować lokalnych dań, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Kolejną edycję Dni Lasu w Bryńsku zakończyła zabawa taneczna.