Kolejne wypadki, również z udziałem pijanych użytkowników dróg

Kończący  się właśnie sierpień, nie należał do „łatwych” miesięcy dla kierowców i służb. Wydarzyło się kilka niebezpiecznych wypadków, zarówno z udziałem samochodów, jak i motocykli oraz innych pojazdów. Nie obyło się bez dramatów. Niestety, po raz kolejny nie „zawiniły” tylko trudne warunki pogodowe, drogowe, czy brak odpowiednich umiejętności technicznych, ale w statystykach policyjnych znów pojawił się… alkohol.

Coraz cięższe kary za poruszanie się po drogach w stanie nietrzeźwym, nadal nie działają na wyobraźnię wszystkich kierowców, którzy stwarzają realne zagrożenie w ruchu – dla siebie i dla osób trzecich.

Pod koniec sierpnia br. miały miejsce trzy kolizje. 27 sierpnia, w godzinach wieczornych, doszło do zdarzenia na drodze powiatowej Tuczko-Szczupliny, z udziałem trzech samochodów. Z niewiadomych przyczyn kierujący samochodem toyota, zjechał na przeciwległy pas drogi i zderzył się z przyczepką jadącego prawidłowo innego samochodu marki toyota.

W wyniku tego zderzenia doszło do kolejnego, tym razem – czołowego – z również prawidłowo jadącym samochodem osobowym. Kilka osób biorących udział w wypadku zostało hospitalizowanych. Kierowcy byli trzeźwi.

Nietrzeźwi kierowcy

Tego samego dnia, również w godzinach popołudniowych, na trasie Iłowa-Osada, zatrzymano do rutynowej kontroli kierującego motorowerem. Okazało się, że miał około 1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowcę czeka teraz sprawa sądowa.

Dzień później, 28 sierpnia 2021 r., w sobotę, w okolicach godziny 16:00 doszło do zatrzymania w Działdowie, po tym, gdy kierowca nie zareagował na znaki patrolu prewencji. Kierujący volkswagenem transporter również był nietrzeźwy. Miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Jego również czeka sprawa sądowa.

Również w niedzielę, 29 sierpnia, tym razem w godzinach przedpołudniowych, doszło do zatrzymania pijanego kierowcy opla. Interwencja nastąpiła po zgłoszeniu obywatelskim. Tym razem kierowca miał aż ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. Teraz będzie musiał odpowiedzieć za swój czyn przed sądem.