Jesień i rowery!

Jesienna aura, o ile nastanie tak zwana prawdziwa polska jesień, sprzyja różnego rodzaju aktywnościom na wolnym powietrzu. Jedni preferują spokojne spacery, coraz częściej w „towarzystwie” kijków Nordic Walking, inni jazdę na rowerze czy rolkach.

Druga połowa września sprzyja również rozgrywaniu różnych konkursów i zawodów, które łączą ruch – ze zdrową rywalizacją. Już 26 września 2021 r. w Działdowie odbędzie się V Jesienny Rajd Rowerowy. Organizatorem tej cieszącej się dużą popularnością mieszkańców miasta i okolic imprezy sportowej jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Do udziału w rajdzie zaproszeni są wszyscy chętni. W Jesiennym Rajdzie Rowerowym może wziąć udział każdy zainteresowany, niezależnie od tego jakiej jest płci i w jakim wieku. Oczywiście nie może mieć przeciwskazań zdrowotnych, a sprzęt, z którego będzie korzystał musi być sprawny technicznie.

Jeśli jeszcze się wahamy, a chcemy wziąć udział w tej rowerowej, jesiennej rywalizacji – nie zwlekajmy. Liczba uczestników jest ograniczona. W imprezie weźmie udział nie więcej niż dwustu miłośników dwóch kółek.

Trasa rajdu i kwestie techniczne

Piąta edycja najpopularniejszej jesiennej imprezy rowerowej w Działdowie odbędzie się 26 września 2021 r. Start o godzinie 11:00, na Orliku przy ulicy Świerkowej. Dalej trasa będzie wiodła ulicą Nidzicką, Olsztyńską (w Działdowie),  później przez inne miejscowości – m.in. Komorniki, Kozłowo, Klęczkowo, Zabłocie Kozłowskie i z powrotem do Działdowa.

Koniec rajdu zaplanowano na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – o godzinie 13:30.

Zgodnie z regulaminem imprezy dzieci do dziesiątego roku życia muszą posiadać kask. Mogą wystąpić w rajdzie pod warunkiem przybycia z rodzicem albo opiekunem prawnym i pozostawania pod jego opieką.

Osoby od jedenastego do siedemnastego roku życia są zobowiązane do przedstawienia pisemnej zgody rodzica lub opiekuna prawnego.