Międzynarodowy Tydzień Cittaslow

W tym roku Działdowo dołącza do międzynarodowej inicjatywy mającej na celu aktywizację mieszkańców miast, pasjonujących się sportem, kulturą czy historią. Od 20 września do 26 września br. w Działdowie będą odbywały się różnego rodzaju wydarzenia w ramach Międzynarodowego Tygodnia Cittaslow.

Przez kilka dni Działdowo będzie żyło wieloma interesującymi imprezami – ofertę idealną dla siebie znajdą m.in. wielbiciele teatru i pasjonaci historii. Osoby aktywne sportowo w różnym wieku i dzieci, dla których również przygotowano serię atrakcyjnych wydarzeń.

Międzynarodowy Tydzień Cittaslow w Działdowie organizują: Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Grupa Teatralna „Pewni Niepewni” a także działdowskie przedszkola. Imprezy będą się odbywały w wielu miejscach.

Finał tego szczególnego tygodnia odbędzie się natomiast na zamku – jak się możemy domyślić – clou programu będzie turniej rycerski. Ostatnim akcentem tygodnia w stylu „slow” będą zawody dla rowerzystów.

Skorzystaj z bogatej oferty Cittaslow w Działdowie

Pierwszy dzień aktywnego tygodnia w stylu Cittaslow to 21 września. O godzinie 19:00 odbędzie się spektakl „Czekoladki” – w sali widowiskowej MDK. Dzień później, 22 września, już o godzinie 10:00 – prawdziwa gratka dla przedszkolaka, czyli Parada Robotów. Godzinę później zainaugurowany zostanie sportowy rok szkolny na obiektach MOSiR.

23 września – początek zajęć w ramach Klubu Malucha – w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Jedną z największych atrakcji Międzynarodowego Tygodnia Cittaslow będzie turniej rycerski na działdowskim zamku. Organizatorem wydarzenia jest Działdowskie Bractwo Rycerskie, Muzeum Pogranicza i Urząd Miasta. Impreza na zamku rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do godz. 16:00. Przygotowano wiele atrakcji dodatkowych – animacji, warsztatów, gier i zabaw dla młodszych i starszych wielbicieli historii.

Jesienny Rajd Rowerowy zakończy wyjątkowy tydzień atrakcji w Działdowie. Warto zaznaczyć, że liczba miejsc w rajdzie jest ograniczona do dwustu uczestników. Jeśli chcemy wziąć udział w zawodach – warto zapisać się już teraz.