Coraz więcej kolizji w ruchu drogowym

Pierwsze dni gorszej pogody poskutkowało kolejnymi kolizjami na drogach powiatu działdowskiego. Policja po raz kolejny zwraca się do kierowców z apelem, aby dostosować technikę jazdy do pogarszających się warunków na drogach.

Wrzesień jest okresem przejściowym między latem i jesienią, w drugiej połowie miesiąca dni są już wyraźniej krótsze niż w sierpniu, zmierzch zapada wcześniej, a jeśli towarzyszą mu opady, duże zachmurzenie i wiatr – jazda może się stać zdecydowanie trudniejsza niż wtedy, gdy wszystko na drogach nam sprzyja.

W tym czasie należy zachować jeszcze większą ostrożność i przede wszystkim – nie szarżować z szybkością. Nadal wśród wykroczeń drogowych to właśnie zbyt duża prędkość na drodze jest powodem wielu niebezpiecznych kolizji.

Pośpiech i niedostateczna koncentracja użytkowników dróg doprowadziły do kolizji, do jakiej doszło ostatnio na drogach powiatu działdowskiego. Szczęśliwie nie zakończyły się one poważniejszymi skutkami zdrowotnymi – nikt nie zginął, nie było także konieczności hospitalizowania uczestników tych zdarzeń drogowych.

Dwie kolizje w ostatnich dniach

Obie kolizje, do których doszło na drogach powiatu działdowskiego – na terenie gminy Iłowo-Osada i w Lidzbarku, były „efektem” niedostosowania jazdy do obowiązującej na drogach prędkości oraz braku uwagi.

Pośpiech i brak należytej koncentracji to zdecydowanie nie najlepszy „pomysł” na to, żeby trafić jak najszybciej do miejsca docelowego. W miniony poniedziałek, 20 września br., policja z Działdowa interweniowała w związku ze zderzeniem dwóch samochodów osobowych. Z przeprowadzonego postępowania wynika, że jeden z kierowców nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo drugiemu samochodowi, co doprowadziło do zderzenia.

Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi. Interwencja policji zakończyła się mandatem dla kierowcy, który nie dostosował się do obowiązujących przepisów.

Tego samego dnia doszło również do wypadku w Lidzbarku. Kierująca samochodem osobowym kobieta wykonała nieprawidłowo manewr cofania, co doprowadziło do zderzenia z innym samochodem osobowym. Tutaj również nie obyło się bez mandatu i punktów karnych.