17 stycznia 2022

Zainaugurowano Szkolny Rok Sportowy w Działdowie

Duże zainteresowanie pierwszymi zawodami

Uczniowie z działdowskich szkół rozpoczęli Szkolny Rok Sportowy. Pierwsze zawody odbyły się 22 września 2021 r. i zgromadziły przedstawicieli wszystkich szkół podstawowych w mieście. W inaugurującym nowy sezon turnieju wystąpiło kilkuset zawodników w różnym wieku.

Zawody odbyły się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Działdowie. W różnych konkurencjach udział wzięły dzieci urodzone między 2007 a 2012 rokiem. W każdej konkurencji szkoła mogła zgłosić po dwóch zawodników. Punkty mogli zdobyć zawodnicy plasujący się na miejscach od pierwszego do piątego.

Odpowiednio – za pierwsze miejsce można było uzyskać cztery punkty, a za piąte – jeden punkt. Trzy pierwsze miejsca nagrodzono medalami, natomiast zespoły otrzymały okolicznościowe puchary. Turniej inaugurujący Szkolny Rok Sportowy w Działdowie zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 4.

Inauguracja sezonu rządzi się swoimi prawami, w związku z tym trudno dziś wskazać pewnego faworyta do tytułu najbardziej „usportowionej” działdowskiej podstawówki w roku szkolnym 2021/2022. Przed zawodnikami i zespołami jeszcze wiele wyzwań.

Kolejne zawody już niedługo!

W programie Sportowego Roku Szkolnego znajdzie się wiele różnorodnych dyscyplin – zarówno indywidualnych, jak i zespołowych. Jeszcze tej jesieni rozegrany zostanie m.in. turniej piłki nożnej. Dużym zainteresowaniem na pewno będzie się także cieszył czwórbój lekkoatletyczny i zawody przygotowane z myślą o pierwszoklasistach.

Jak przekonują organizatorzy Sportowego Roku Szkolnego – najważniejsza jest aktywizacja dzieci i młodzieży, zainteresowanie ich sportem, integracja wokół idei sportu i rywalizacji w duchu zasad fair play.

Tak rozumiany sport pełni niezwykle istotną funkcję wychowawczą i wpływa pozytywnie nie tylko na kondycję fizyczną, ale również psychiczną dzieci i młodzieży.

Jest to szczególnie ważne w obecnym roku szkolnym, w którym konieczne jest nadrobienie zaległości z roku poprzedniego. Nauczanie zdalne było formą zastępczą wobec normalnego procesu nauczania w szkołach – w związku z tym wskazane jest, żeby młodzi ludzie możliwie najszybciej wrócili do jak najlepszej kondycji psychofizycznej po bardzo trudnym dla nich czasie.

Jolanta Węcka

Poprzedni tekst

Uważajmy na drogach!

Kolejny tekst

Widowisko inne niż wszystkie na scenie MDK