„Join Us – Dołącz do nas”

27 września 2021 r. na scenie Miejskiego Domu Kultury w Działdowie odbyła się nietypowa i zarazem niezwykła inscenizacja – widowisko „Join Us – Dołącz do nas”. Inicjatywa połączyła wszystkie sekcje na co dzień działające w instytucji. Nie zabrakło zatem sekcji tanecznej, plastycznej, wokalnej, filmowej czy tańca towarzyskiego.

Tyle utalentowanych osób, skupionych w zespołach, które korespondują z ich pasjami i kształtujących talenty poprzez wspólną pracę? Taka inicjatywa musiała zakończyć się sukcesem, szczególnie w okresie powakacyjnym i niedługo po rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

Nie da się ukryć, że wrzesień 2021 jest inny niż np. wrzesień roku 2019. Rok 2020 znacząco zmienił naszą codzienność, a wprowadzenie w wielu obszarach życia społecznego zdalnej formuły funkcjonowania, niekorzystnie wpłynęło na relacje społeczne i rozwój młodych ludzi.

Teraz jest czas na to, aby bazując na doświadczeniu lat ubiegłych, zbudować nową jakość życia społecznego, w tym w sposób szczególny – w wymiarze kulturalnym i artystycznym. Taki właśnie nadrzędny cel przyświecał twórcom najnowszego widowiska w działdowskim MDK.

Bądźmy razem!

Sala Miejskiego Domu Kultury w Działdowie w poniedziałkowy wieczór wypełniła się do ostatniego miejsca. Po wielu miesiącach przerwy w normalnym funkcjonowaniu instytucji kulturalnych, takich jak domy kultury – to wspaniała odmiana i powrót do normalności.

Nie wiadomo jak w kolejnych tygodniach będzie się rozwijać sytuacja i jakie decyzje zostaną podjęte przez polityków. Wiadomo, że jesienna i zimowa aura sprzyja większej zachorowalności na choroby wirusowe, w związku z tym nie jest pewne, czy nie dojdzie do ponownej „redukcji” w planach repertuarowych kin, teatrów, czy domów kultury.

Tym bardziej cieszy możliwość spotkania się na scenie i na widowni – wspólnie. Przedstawienie zorganizowane z dużym rozmachem ma być zachętą do tego, aby odnowić więzi społeczne, by na nowo „zainwestować” w swoje zainteresowania – nie tylko jako widz, ale być może również – jako uczestnik sekcji działających w Miejskim Domu Kultury w Działdowie.