Święto idei olimpijskiej

W Działdowie, a dokładniej – na terenie Szkoły Podstawowej Nr 2 – już po raz siódmy odbył się Mini Piknik Olimpijski – impreza sportowa, której celem jest promocja sportu i idei olimpijskiej. W tym roku zainteresowanie ze strony uczniów działdowskich szkół było bardzo duże.

Trudno się temu dziwić – po poprzednim roku szkolnym, który w zdecydowanej większości odbywał się… poza szkołą – młodzież jest spragniona normalnego kontaktu z rówieśnikami i ruchu, który aby był prawdziwy, na pewno nie może być „zdalny”.

Po wielu miesiącach bez tradycyjnych lekcji WF – zainteresowanie sportem nie zgasło, wręcz przeciwnie – organizatorzy potwierdzają, że Mini Piknik Olimpijski cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i wydarzenie to dało uczestnikom oraz kibicom wiele dobrej energii – niezbędnej do tego, żeby móc się cieszyć dobrą kondycją, nie tylko fizyczną, ale również psychiczną.

Piknik Olimpijski zgromadził pasjonatów wielu dyscyplin sportowych. Inicjatorem tego szczególnego wydarzenia był działdowski Klub Olimpijczyka działający przy Szkole Podstawowej Nr 2 oraz jego założyciel – Zdzisław Ziółkowski. Piknik w Działdowie odbywa się pod auspicjami Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Świętowanie z gwiazdami!

Mini Piknik Olimpijski to nie zwykła impreza rekreacyjna. Młodzi ludzie mają okazję nie tylko współzawodniczyć w ramach wielu dyscyplin sportowych, w duchu fair play, ale również spotkać się z najwybitniejszymi sportowcami, którzy mieli honor reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich.

Nie inaczej było i w tym roku. Gośćmi VII Mini Pikniku Olimpijskiego w Działdowie byli: Mistrz Olimpijski z Sapporo, legendarny pierwszy polski zdobywca złotego medalu IO w skokach narciarskich – Wojciech Fortuna i dwukrotny brązowy medalista IO w zawodach szermierczych, Marian Sypniewski.

Inicjator olimpijskiej imprezy w Działdowie, Zdzisław Ziółkowski, został uhonorowany Złotym Medalem „Za Zasługi Dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego” – w uznaniu za zaangażowanie w popularyzację sportu i ideę olimpijską.

Uroczystość rozpoczęcia Mini Pikniku Olimpijskiego odbyła się zgodnie z Ceremoniałem Olimpijskim, a same zmagania sportowe zainicjowali działdowscy rycerze, którzy zaprezentowali swój kunszt podczas pokazu walk rycerskich.