„Biblioteka na Twoją miarę” – spotkanie z Arturem Andrusem

Artura Andrusa zapewne nie trzeba nikomu przedstawiać. Już dziś, 18 listopada 2021 r., o godzinie 18:00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w ramach projektu „Biblioteka na Twoją miarę”, odbędzie się spotkanie autorskie ze znanym satyrykiem, dziennikarzem, prezenterem radiowym i telewizyjnym, pisarzem i poetą.

Aktywności, które kojarzone są z Arturem Andrusem jest więcej – nie można nie wspomnieć również o tym, że jest doskonałym i lubianym konferansjerem, autorem tekstów piosenek i artystą związanym z polską sceną kabaretową.

Spotkanie będzie miało charakter warsztatów – w związku z tym biblioteka szczególnie zaprasza te osoby, którym bogata i różnorodna twórczość gościa jest doskonale znana i będą się chciały od niego czegoś nauczyć.

Warsztaty są jedną z propozycji w ramach szerszego projektu oświatowego i kulturalnego realizowanego przez działdowską placówkę – „Biblioteki na Twoją miarę”. Jest to także efekt konkursu związanego z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.

„Teatr przy stoliku” zaprasza

W tym miesiącu nie będą również mieli powodów do narzekania miłośnicy teatru, którzy już 23 listopada są zaproszeni na kolejne spotkanie „Teatru przy stoliku”. Tym razem wystawiona zostanie sztuka „Miłości George’a Washingtona”.

Wystąpią: Ewa Pałuska-Szozda i Alicja Kochańska – aktorki Teatru im. Stefana Jaracza.

Spektakl opowiada historię dwóch kobiet – żony i domniemanej kochanki pierwszego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Przedstawienie jest adaptacją utworu znanego chorwackiego dramaturga, Miro Gavrana, autora takich bestsellerów jak: „Mąż swojej żony”, czy „Wszystko o kobietach”.

Tematem sztuki jest spotkanie dwóch kobiet, które miały istotny wpływ na życie Washingtona. Jedną z nich jest jego żona Marta, drugą – kochanka, Sylwia, o której dokładnie nie wiadomo, czy była postacią rzeczywistą, czy rzekomą, niemniej można było o niej usłyszeć na salonach ówczesnej Ameryki.

Spotkanie, jak nietrudno się domyślić, jest tajemnicze i emocjonalne. Zostało zainicjowane przez Sylwię, po śmierci prezydenta. Sztuka daje doskonałe możliwości do stworzenia intrygujących portretów kobiecych, z czego z pewnością skorzystają aktorki. A to oznacza wspaniały wieczór dla miłośników sztuki teatralnej.