Trudniejsze warunki na jezdniach

Druga połowa listopada okazała się dynamicznym czasem na drogach powiatu działdowskiego. Doszło do wielu wypadków z udziałem nietrzeźwych kierowców, ale również kierowców, którzy wykazali się słabymi umiejętnościami technicznymi albo spowodowali niebezpieczne sytuacje na drogach z innych powodów.

Jednym z nich, jak co roku o tej porze, jest niedostosowanie jazdy do warunków panujących na drodze, co po zmianie czasu z letniego na zimowy wiąże się z bardzo szybkim zapadaniem mroku. Obojętne dla jazdy nie są także pogarszające się warunki atmosferyczne.

Paradoksalnie – im dłużej utrzymuje się dobra pogoda, tym bardziej bywamy zaskoczeni, gdy nagle warunki radykalnie się zmienią.

Policja apeluje do wyobraźni kierowców, którzy szczególnie w godzinach wieczornych stwarzają poważne zagrożenie na drogach, nie zachowując np. przepisów dotyczących maksymalnej prędkości w określonych obszarach, co zbyt często kończy się kolizjami, takimi jak np. w ostatnich dniach wydarzyły się w Działdowie i w okolicach.

Wypadki w Działdowie

W ostatnich dniach w Działdowie doszło do dwóch wypadków, w wyniku jednego z nich konieczne było przewiezienie uczestników zdarzenia do szpitala.

Do poważnie wyglądającej kolizji doszło w nocy z 18 na 19 listopada br. na jednej z ulic Działdowa. Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że wypadek był spowodowany manewrem wyprzedzania samochodów, które jechały w tym samym kierunku.

W wyniku tego zdarzenia zderzyły dwa samochody – marki Ford i Suzuki. Jeden z samochodów uderzył w drzewo, drugi dachował. Zarówno 40-letni kierowca, jak i 47-latka za kierownicą Suzuki byli trzeźwi.

Obecnie trwają czynności mające na celu ustalić przyczyny wypadku.

Wcześniej, w czwartek, 18 listopada, doszło do innej kolizji, tym razem z udziałem ciągnika i samochodu osobowego. Kierujący maszyną mężczyzna wymusił pierwszeństwo wobec prawidłowo jadącego kierowcy samochodu marki Opel. Na szczęście nikt nie został poszkodowany i nie była konieczna hospitalizacja.

Sprawca wypadku, 65-letni kierowca ciągnika, został ukarany mandatem. Obaj mężczyźni byli trzeźwi.

Więcej aktualnych informacji na temat ruchu drogowego znajdziesz w serwisie nadrogach.pl.