Inwestycja zakończona sukcesem

Istotna dla mieszkańców Działdowa i powiatu działdowskiego inwestycja, zakładająca rozwój infrastruktury miejskiej, zakończyła się sukcesem. W poniedziałek, 22 listopada 2021 r., dokonano uroczystego otwarcia trzech modernizowanych ostatnio ulic.

Ulice: Leśna, Młyńska oraz Sportowa zostały właśnie oddane do użytku. Mieszkańcy z pewnością zauważą duże różnice, w porównaniu ze stanem poprzednim. Ulice prezentują się nowocześnie i estetycznie, ale to nie wszystko, są także o wiele bardziej funkcjonalne i ekologiczne.

Sfinalizowanie tak dużej inwestycji, szczególnie jak na warunki finansowe i organizacyjne niewielkiego miasta, jakim jest Działdowo, to duży sukces, również ze względu na trudności ogólne, związane z obecnymi, powszechnie znanymi problemami organizacyjnymi i gospodarczymi.

W czasach dużej niepewności i chaosu, realizacja inwestycji miejskich nie jest zadaniem najłatwiejszym. Na szczęście w Działdowie udało się z powodzeniem przeprowadzić szeroko  zakrojone prace modernizacyjne, których koszt to 2,8 mln zł, z czego większość sfinansował Powiat Działdowski, na ogólny budżet inwestycji złożyło się również Miasto Działdowo.

Nowe oblicze trzech ulic w Działdowie

Trzy zmodernizowane ulice znacząco zmieniają wizerunek miasta. Prace miały kompleksowy charakter. Ulice na niektórych odcinkach uzyskały nową nawierzchnię, wykonano również chodniki, ciągi piesze i rowerowe, zatoki postojowe, wjazdy i inne elementy architektury drogowej, które nie tylko znacząco polepszyły wygląd ulic, ale zwiększyły ich realną użyteczność.

Na niektórych odcinkach zainstalowano również elementy kanalizacji deszczowej. W realizowaniu zadań z zakresu modernizacji sieci wodociągowej (wykonanie przyłączy) udział brało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Działdowie.

W przypadku ulic: Sportowej i Młyńskiej uwagę zwraca również nowe, stylowe oświetlenie, „towarzyszą” mu także nowe chodniki.

Prace w tej części miasta dotyczyły także sieci gazowej, którą wymieniono oraz budowy nowej kanalizacji deszczowej. Wyremontowano też znajdujący się tutaj most.