17 stycznia 2022

Zmodernizowane ulice już otwarte

Inwestycja zakończona sukcesem

Istotna dla mieszkańców Działdowa i powiatu działdowskiego inwestycja, zakładająca rozwój infrastruktury miejskiej, zakończyła się sukcesem. W poniedziałek, 22 listopada 2021 r., dokonano uroczystego otwarcia trzech modernizowanych ostatnio ulic.

Ulice: Leśna, Młyńska oraz Sportowa zostały właśnie oddane do użytku. Mieszkańcy z pewnością zauważą duże różnice, w porównaniu ze stanem poprzednim. Ulice prezentują się nowocześnie i estetycznie, ale to nie wszystko, są także o wiele bardziej funkcjonalne i ekologiczne.

Sfinalizowanie tak dużej inwestycji, szczególnie jak na warunki finansowe i organizacyjne niewielkiego miasta, jakim jest Działdowo, to duży sukces, również ze względu na trudności ogólne, związane z obecnymi, powszechnie znanymi problemami organizacyjnymi i gospodarczymi.

W czasach dużej niepewności i chaosu, realizacja inwestycji miejskich nie jest zadaniem najłatwiejszym. Na szczęście w Działdowie udało się z powodzeniem przeprowadzić szeroko  zakrojone prace modernizacyjne, których koszt to 2,8 mln zł, z czego większość sfinansował Powiat Działdowski, na ogólny budżet inwestycji złożyło się również Miasto Działdowo.

Nowe oblicze trzech ulic w Działdowie

Trzy zmodernizowane ulice znacząco zmieniają wizerunek miasta. Prace miały kompleksowy charakter. Ulice na niektórych odcinkach uzyskały nową nawierzchnię, wykonano również chodniki, ciągi piesze i rowerowe, zatoki postojowe, wjazdy i inne elementy architektury drogowej, które nie tylko znacząco polepszyły wygląd ulic, ale zwiększyły ich realną użyteczność.

Na niektórych odcinkach zainstalowano również elementy kanalizacji deszczowej. W realizowaniu zadań z zakresu modernizacji sieci wodociągowej (wykonanie przyłączy) udział brało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Działdowie.

W przypadku ulic: Sportowej i Młyńskiej uwagę zwraca również nowe, stylowe oświetlenie, „towarzyszą” mu także nowe chodniki.

Prace w tej części miasta dotyczyły także sieci gazowej, którą wymieniono oraz budowy nowej kanalizacji deszczowej. Wyremontowano też znajdujący się tutaj most.

Jolanta Węcka

Poprzedni tekst

Kolizje na działdowskich drogach

Kolejny tekst

Ćwiczenia jednostek Straży Pożarnej w Działdowie