Kierowca złamał zakaz sądowy

Ostatni tydzień listopada 2021 r. na drogach Działdowa „pokazał” kolejne niekoniecznie racjonalne i zgodne z prawem postawy kierowców. 25 listopada działdowscy policjanci zatrzymali kierowcę, który w ogóle za kierownicą nie powinien się znaleźć.

Mieszkaniec gminy Lidzbark złamał zakaz sądowy dotyczący prowadzenia pojazdów mechanicznych. Do zatrzymania doszło w ramach przeprowadzanej rutynowo kontroli drogowej.

Patrol prewencji zatrzymał samochód osobowy marki Renault, za kierownicą którego siedział dwudziestoczterolatek, jak się później okazało, widniejący w wykazach policyjnych jako osoba pozbawiona prawa do prowadzenia samochodu.

Młody kierowca poniesie surowe konsekwencje swojego działania naruszającego prawo. Za dopuszczenie się złamania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do pięciu lat.

Oprócz tego, będzie się musiał liczyć z przedłużeniem wcześniej zasądzonego zakazu.

Potrącenie pieszej

W ostatnich dniach doszło również do innej interwencji policyjnej w Działdowie. W dniu 23 listopada br. umiejętnościami technicznymi nie popisał się młody kierowca, który nie zauważył znajdującej się na chodniku starszej kobiety i spowodował wypadek, w wyniku którego seniorka trafiła do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce na jednej z ulic Działdowa, a właściwie… na chodniku. Dwudziestotrzylatek wykonujący manewr cofania, nie zauważył idącej chodnikiem starszej kobiety. W wyniku tego zdarzenia doszło do potrącenia.

74-letnia mieszkanka Działdowa trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zarówno kobieta, jak i kierowca byli trzeźwi. Obecnie policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Więcej informacji z dróg w Polsce i w Europie znajdziesz na stronie nadrogach.pl.