MOSiR w Działdowie zaprasza do zimowej zabawy

Początek grudnia to tradycyjnie czas, gdy „przechodzimy” na czas zimowy, nie ten astronomiczny, ale kulturowy. Przygotowujemy się do Świąt, dzieci czekają z utęsknieniem na 6 grudnia i na odwiedziny Mikołaja, wielu z nas to oczekiwanie kojarzy się ze śniegiem i mrozem.

Niestety, aura nie zawsze pozwala Mikołajowi przybyć do nas na saniach, nie oznacza to jednak, że nie będziemy mogli zażywać zimowych klimatów, nawet wtedy gdy aura nie będzie sprzyjająca i kojarzyć się nam będzie bardziej z listopadową szarością niż z grudniową bielą.

Zanim zrobi się biało i można będzie się bawić na nartach czy sankach albo na łyżwach, na otwartych lodowiskach, można zażyć tego typowo zimowego i bardzo lubianego, zarówno przez młodszych, jak i starszych sportu w  o wiele bardziej przyjaznych warunkach – na sztucznym lodowisku.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Działdowie zaprasza już wszystkich chętnych do skorzystania z możliwości zażycia zimowej aktywności na łyżwach, pod dachem.

Lodowisko jest już czynne. W związku z sytuacją epidemiczną obowiązują określone limity. W tym samym czasie na tafli może przebywać maksymalnie 58 osób.

Jazda i wypożyczalnia

Lodowisko zaprasza wszystkie chętne osoby, nawet wtedy, gdy nie dysponują swoim sprzętem. Przy obiekcie działa wypożyczalnia.

Ile trzeba będzie zapłacić za czterdzieści pięć minut jazdy (jednorazowe wejście)? Cena jest zależna od wieku łyżwiarza. W przypadku osób dorosłych trzeba będzie zapłacić dziesięć złotych. Dzieci zapłacą o cztery złote mniej.

Obowiązują również zniżki dla różnych grup. Emeryci i renciści zapłacą za jednokrotne wejście pięć złotych.

Można również nabyć karnety: dziesięć wejść w cenie osiemdziesięciu złotych dla dorosłych i pięćdziesięciu dla dzieci.

W czasie ferii zimowych dzieci zapłacą jedynie trzy złote za jednorazowe wejście.

Wypożyczenie łyżew kosztuje dziesięć złotych (dorośli) i sześć złotych (dzieci).

Więcej informacji na temat organizacji pracy lodowiska, regulamin korzystania i szczegółowy cennik – na stronie MOSiR w Działdowie.

Sztuczne lodowiska cieszą się coraz większym zainteresowaniem w całej Polsce – warto dać się ponieść prawdziwej radości, jaką daje jazda, niezależnie od wieku. Aktywność fizyczna, szczególnie zimą, jest bardzo wskazana dla budowania odporności i dobrego nastroju!