Muzyczno-literackie zakończenie roku 2021

Ostatni miesiąc 2021 roku upływa w Działdowie pod znakiem wielu imprez artystycznych. Przez cały grudzień,  w różnych miejscach, odbywają się koncerty oraz spotkania literackie. Warto wziąć w nich udział, żeby w pięknym nastroju wejść w świąteczno-noworoczny czas.

W drugiej połowie grudnia imprez z Bożym Narodzeniem w „tle” jest coraz więcej. W mieście zabrzmią kolędy i pastorałki wydaniu tradycyjnym i nowoczesnym. Słowem – dla każdego znajdzie się w grudniowym repertuarze coś odpowiedniego.

W wielu wydarzeniach można będzie wziąć udział osobiście, w niektórych – za pośrednictwem transmisji online.

Szczególnie interesująco przedstawia się wieczór 29 grudnia – o godzinie 18:00 rozpocznie się retransmisja „Dziadka do orzechów” – z Teatru Bolszoj w Moskwie. Wydarzenie będzie miało miejsce w Miejskim Domu Kultury. Bilety można nabyć w kasie MDK.

Literatura i muzyka

Drugą połowę „artystycznego” grudnia w Działdowie rozpoczęło spotkanie autorskie z autorem książki „Ręka pisząca”, Wojciechem Kassą. Było to kolejne  z serii spotkań z pisarzami, które są organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Ostatnie dni przez Bożym Narodzeniem upływają mieszkańcom miasta pod znakiem świątecznego muzykowania.

19 grudnia w klimaty muzyki dawnej wprowadził słuchaczy zespół „Floripari”. Koncert odbył się w Muzeum Pogranicza w Działdowie, w zamkowej kaplicy. Dziś będzie miał miejsce koncert kolęd, przygotowany przez Państwową Szkołę Muzyczną. Relacja zostanie udostępniona za pośrednictwem Internetu.

Drugiego dnia Świąt, 26 grudnia 2021 r., warto będzie wybrać się do kościoła św. Katarzyny, gdzie o godzinie 18:00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Chóru „Concentus”.