Świętowanie z literaturą

Sylwestrowa noc, następujący po niej Nowy Rok i karnawał mogą być okazją do naprawdę udanej zabawy. Co oznacza „udana” zabawa? Bal sylwestrowy? Prywatkę? Maraton filmowy w kinie, a może imprezę plenerową?

Dla wielu osób tak właśnie jest. Sposobów na udany Sylwester i cały karnawał może być tyle, ile ludzi… Niektórzy świętują, oddając się swoim pasjom – uczestniczą w biegach noworocznych, morsują, wyjeżdżają na zimowy weekend. Inni, z kolei, preferują odpoczynek w domu.

Podczas, gdy dla kogoś radością może być szukanie kreacji na karnawałowy wieczór, wizyta u wizażystki czy fryzjera – ktoś inny będzie się cieszył wieczorem z grzanym winem, kawą, ciastem i książką w ręku.

Możemy przenieść się do zupełnie nowej rzeczywistości… Początek roku może być doskonałą okazją do tego, żeby zapoznać się z ciekawymi nowościami na półkach księgarskich i w bibliotekach.

Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie zaprasza czytelników do korzystania z jej bogatych zasobów, w których nie brakuje lektur autorów cieszących się największą popularnością, jak również ciekawych nowości wydawniczych.

Dla młodszych i starszych czytelników

Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie to miejsce przyjazne dla czytelników w każdym wieku. W uzupełnianym na bieżąco księgozbiorze każdy znajdzie propozycję ciekawą dla siebie, niezależnie od tego jaką tematyką się interesuje.

Pod koniec 2021 roku do księgozbioru działdowskiej biblioteki dołączyły kolejne interesujące nowości książkowe.

Znajdzie się coś dla miłośników rodzimych kryminałów, na wielbicieli biografii czeka m.in. książka „Zbyszek przez przypadki”, czyli historia życia znanego i lubianego aktora, Zbigniewa Zamachowskiego.

Osoby, które długie zimowe wieczory lubią spędzać w towarzystwie dobrych powieści, książek podróżniczych czy reportaży – również nie będą zawiedzione, gdy odwiedzą bibliotekę w najbliższym czasie.

Atrakcyjnie prezentuje się również dział książek stworzony z myślą o młodych czytelnikach, który wzbogacił się pod koniec 2021 roku o kilka nowych wydawnictw.