Dobra informacja dla mieszkańców Rybna

Dostęp do opieki medycznej w ostatnich dwóch latach bywa utrudniony i nie chodzi tu jedynie o problemy dotyczące organizacji służby zdrowia w związku z epidemią, ale również o inne, które w tym czasie się zwielokrotniły w wielu miejscowościach.

W drugiej połowie 2021 r. stało się też jasne, że będziemy się musieli w najbliższym czasie zmagać z kolejną „kwestią”, nieobojętną dla finansów – zarówno gospodarstw domowych, jak i firm oraz instytucji. Tym problemem jest bijąca wszelkie rekordy inflacja.

Obecna sytuacja społeczno-ekonomiczna nie wydaje się najlepszym czasem do podejmowania decyzji o różnego rodzaju inwestycjach, jednak wiele z nich jest niezbędnych, a inne są już w realizacji od pewnego czasu.

Można więc być pewnym, że nie zabraknie na nie pieniędzy i zostaną dokończone. Tak będzie m.in. z nową częścią ośrodka zdrowia w Rybnie, który został już wzniesiony.

Dzięki dobudowanej części znacznie zwiększy się powierzchnia całego budynku, co oznacza zdecydowanie lepsze warunki obsługi pacjentów.

Nowy budynek – nowe gabinety

Mieszkańcy Rybna mogą już na własne oczy zobaczyć efekty jednej z ważniejszych inwestycji, która wpłynie pozytywnie na jakość życia w tej miejscowości. Dodatkowa część tutejszego ośrodka zdrowia została już zbudowana.

W ten sposób sfinalizowano kolejny etap inwestycji, którą łącznie pochłonie niemal dwa miliony złotych. Obecnie budynek jest w stanie surowym. Ukończono m.in. dach, zamontowano również drzwi oraz okna.

Niedługo rozpoczną się kolejne prace, które zgodnie z planem mają się zakończyć w drugiej połowie przyszłego roku. Do tej pory pacjenci będą mogli, tak jak dotychczas, korzystać ze starej części budynku.

Po zakończeniu inwestycji, powierzchnia całego ośrodka zdrowia zwiększy się ponad dwukrotnie. To pozwoli uruchomić nowe gabinety i tym samym rozszerzyć katalog usług medycznych dostępnych dla mieszkańców gminy Rybno.