Kina znów pełne?

Po trudnym okresie ostatnich dwóch lat, powoli, instytucje działające na niwie kultury i rozrywki wracają do normalnego funkcjonowania, o czym świadczy duża frekwencja odnotowywana w różnych miastach, z okazji wielu imprez, ale również np. premier kinowych.

Do takich miast zalicza się także Działdowo. Tutejsze kino, działające w ramach Miejskiego Domu Kultury, nie może w ostatnich miesiącach narzekać na frekwencję, która stale się zwiększa.

Po zawieszeniu działalności takich instytucji i możliwości uczestniczenia w wydarzeniach tylko za pośrednictwem zdalnych transmisji, „głód” normalności wydaje się czymś całkowicie naturalnym.

Okazuje się, że pierwsze tygodnie 2022 roku w działdowskim kinie Apollo były rekordowe. W jednym tygodniu odnotowano ponad 1500 osób na różnych seansach.

Można się spodziewać, że ten pozytywny trend będzie kontynuowany.

Dobre warunki i bogaty repertuar

Kino Apollo w Działdowie oferuje kinomanom możliwość uczestniczenia w seansach, w komfortowych warunkach. Jest to doceniane nie tylko przez samych mieszkańców miasta, ale również osoby, które przyjeżdżają do działdowskiego kina z okolicznych miejscowości i innych miast.

Kierownictwo kina dba o to, żeby w Działdowie nowości były wyświetlane tego samego dnia co premiera krajowa, co jest ważne dla osób, które czekają na każdy nowy film w repertuarze.

Jak wiadomo podczas ostatnich dwóch lat premier nie było wiele, więc tym bardziej zainteresowanie nową ofertą filmową jest coraz większe.

W działdowskim kinie można uczestniczyć nie tylko w premierach, ale również w seansach tematycznych.

Najbliższa okazja już w poniedziałek. Z okazji Walentynek kino przygotowało specjalny maraton filmowy, w którym nie zabraknie lubianych komedii romantycznych oraz niedawnej premiery obrazu „Miłość, seks & pandemia”.

Więcej informacji o działalności kina i repertuarze – na stronie Mdkdzialdowo.pl.