Dawna sala konferencyjna z nowymi funkcjami

W ostatnich latach zaszły istotne zmiany w funkcjonowaniu, a właściwie w organizacji pracy Urzędu Miasta w Działdowie. Miały one związek z przeprowadzoną renowacją i remontem działdowskiego zamku, którego część przeznaczono na pomieszczenia dla magistratu.

W związku z przeniesieniem części wydziałów – już niedługo w byłej sali konferencyjnej UM w Działdowie znajdą dwa wydziały oraz Biuro Obsługi Klientów.

Nowa lokalizacja znacząco poprawi komfort pracy urzędników i obsługę petentów. W dawnej sali konferencyjnej zlokalizowane zostaną: Wydział Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Nadzoru Właścicielskiego, a także Wydział Edukacji, Zdrowia, Kultury i spotu.

W chwili obecnej finalizowane są ostatnie prace remontowe w poprzedniej sali konferencyjnej, tak aby można ją było optymalnie dostosować do potrzeb wymienionych wydziałów oraz BOK.

Sala nie będzie już bezużyteczna

Prace modernizacyjne przy jednym ze skrzydeł gotyckiego zamku w Działdowie znacząco zmieniły zarówno codzienne funkcjonowanie samego magistratu, jak i zamku, w którym znajduje się również miejscowe Muzeum Pogranicza.

Częściowo, Urząd Miasta przeprowadzono do zamku (dobudowanego skrzydła), już kilkanaście lat temu. Sesje Rady Miasta odbywają się w dawnym refektarzu gotyckiego zamku, obecnie zmienionego w salę reprezentacyjną działdowskiego magistratu.

Muzeum znalazło w zamku swoją wyjątkową siedzibę cztery lata temu.

Teraz nadszedł czas na końcowe zmiany w organizacji pracy urzędu, co z pewnością zostanie szybko docenione przez osoby, które będą korzystały z usług oferowanych przez wydziały przeniesione do sali, w której odbywały się sesje radnych miejskich.